Mezoterapia igłowa – odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni

Mezoterapia igłowa to naturalna, niechirurgiczna metoda pozwalająca skutecznie eliminować objawy starzenia się skóry.

Metoda stosowana jest już od wielu lat w Europie i zdobywa coraz większą rzeszę zadowolonych pacjentów. Zastosowanie mezoterapii redukuje zmarszczki i zmniejsza wiotkość skóry. Seria zabiegów mezoterapii poprawia jędrność i gładkość skóry, eliminuje płytkie zmarszczki i spłyca te głębsze, przy jednoczesnym rozświetleniu skóry. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd.

Mezoterapię stosuje się najczęściej w okolicach twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, czyli tam, gdzie skóra najszybciej traci blask. Metodę stosuje się leczniczo w celu stymulacji regeneracji i odmłodzenia skóry, ale również profilaktycznie, w celu zwiększenia stopnia nawilżenia skóry. Mezoterapia igłowa wykazuje również skuteczność w leczeniu cellulitu i rozstępów. Zabieg polecany jest w celu nawilżenia skóry przed i po opalaniu.

Substancje aktywne zawarte w preparatach do mezoterapii poprawiają mikrokrążenie w tkankach, co przyspiesza rewitalizację skóry.

Jak przebiega zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na śródskórnym ostrzykiwaniu twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Istotne jest, by 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny, a w dniu zabiegu zrezygnować z makijażu. Efekt terapeutyczny uzyskuje się po serii zabiegów – w pierwszej fazie leczenia wykonuje się zabieg raz na 2- tygodnie, następnie w celu utrzymania rezultatów zaleca się powtarzanie terapii co około 2-3 miesiące. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowo siniaki i krwiaki – ryzyko zależy od predyspozycji pacjenta i zwiększa się, gdy przed zabiegiem pacjent przyjmuje leki wpływające na krzepnięcie krwi (aspirynę itp.).

Michał Adamczyk_8728