Lipoliza

Lipoliza to metoda stosowana w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi alternatywę dla metody chirurgicznej usuwania tłuszczu (liposukcji). Podczas zabiegu lipolizy preparat powodujący rozpuszczanie komórek tłuszczowych podawany jest w miejscu nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Metoda jest bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych. Najczęściej w ten sposób modelowane są okolice brzucha, pośladków, bioder, ud.

Sprawdź jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej!

Lipoliza

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest dezynfekowana. Następnie lekarz za pomocą igły i strzykawki podaje preparat w oznaczone na skórze miejsca, bezpośrednio wgłąb tkanki tłuszczowej. Zabieg zwykle nie wymaga podania znieczulenia, natomiast można go zastosować na życzenie pacjenta. Zwykle przeprowadza się 3-4 zabiegi w danej okolicy w odstępie 3-tygodniowym – pozwala to uzyskać pożądany efekt. W przypadku większej ilości tkanki tłuszczowej może nastąpić konieczność przeprowadzenia kolejnych zabiegów. O tym wszystkim decyduje lekarz wspólnie z pacjentem – najważniejsze jest, by pacjent był usatysfakcjonowany z uzyskanych rezultatów.

Po ostrzykiwaniu pojawiają się objawy typowe dla stanu zapalnego – ból, obrzęk, zaczerwienienie, świąd. Objawy te są zupełnie naturalne i wynikają z przemian zachodzących w miejscu podania środka eliminującego komórki tłuszczowe. Zwykle objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Ewentualnie można zażyć lek przeciwbólowy oraz antyhistaminowy. Efekt widoczny jest po około 3 tygodniach od momentu wtrzyknięcia preparatu. Lipoliza pozwala zmniejszyć obwód poddanych zabiegowi partii ciała o 3-4 cm. Miejscowo następuje również redukcja cellulitu, wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Lipoliza iniekcyjna