Usuwanie rozstępów

Rozstępy to widoczne na skórze równoległe, szerokie, wrzecionowate pasma w kolorze czerwonym lub białym. Rozstępy pojawiają się, gdy skóra rozciągana jest w takim stopniu, że nie jest w stanie tego wytrzymać. Dzieje się tak zwykle podczas ciąży, podczas dorastania, gdy ciało intensywnie rośnie, a także u osób, które w krótkim czasie znacząco przytyły lub nabrały masy mięśniowej. Na pojawienie się rozstępów mają wpływ uwarunkowania genetyczne i hormony. Rozstępy występują 2 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Pojawiają się, gdy skóra traci elastyczność i sprężystość. Na początku pojawiają się  rozstępy czerwone, które łatwiej poddają się terapii. Z czasem pojawiają się białe blizny, które leczy się zdecydowanie trudniej.

Rozstępy obecnie można skutecznie leczyć metodą mezoterapii igłowej. Kontrolowane nakłuwanie rozstępów redukuje blizny, a wprowadzane w czasie zabiegu odpowiednio dobrane preparaty skutecznie zmniejszają ich widoczność. Mezoterapia uelastycznia skórę i wygładza ją. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie dla pacjenta na podstawie ilości i wielkości rozstępów. Zwykle wymagane jest kilkukrotne powtórzenie procedury w 10-14-dniowych odstępach czasu. Usuwanie rozstępów metodą mezoterapii nie jest bolesne, dodatkowo dla zwiększenia komfortu pacjenta można podać znieczulenie miejscowe.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty usuwania rozstępów mezoterapię można uzupełnić o leczenie z zastosowaniem peelingów medycznych. Odpowiednią procedurę leczenia dla Państwa opracuje lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.

Usuwanie rozstępów