Peelingi medyczne

Zastosowanie odpowiedniej mieszaniny związków chemicznych z zawartością kwasów organicznych pozwala w kontrolowany sposób złuszczać warswty naskórka znajdujące się na różnej głębokości. Intensywna regeneracja naskórka, jaka następuje po zabiegu pozwala uzyskać jaśniejszą, gładszą i bardziej elastyczną skórę. Pelling medyczny poprawia kondycję skóry i pozwala usunąć takie niedoskonałości jak przebarwienia, blizny, zmarszczki, cellulit, rozstępy. Skóra wygląda młodziej i jest bardziej nawilżona. Peeling medyczny można stosować leczniczo, ale również w ramach profilaktyki, by zahamować objawy starzenia skóry.

Jak postępować po zabiegu peelingu chemicznego:

  • po wykonaniu większości peelingów wskazane jest unikanie opalania przez około 4 tygodnie
  • należy stosować kremy przeciwsłoneczne o SPF minimum 30
  • nie wolno stosować kremów z AHA przez około 2 tygodnie
  • makijaż najlepiej nałożyć dopiero po 24 godzinach od zabiegu
  • nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka
  • należy intensywnie nawilżać skórę.

Peelingi medyczne

W naszej klinice wykonujemy następujące peelingi:

YELLOW PEEL

Peeling ten stymuluje mikrokrążenie i poprawia natenienie tkanek. Dzięki temu skóra otrzymuje większą ilość substancji odżywczych. Peeling powoduje zwiększenie ilości substancji wiążących wodę, co wpływa na jędrność i napięcie skóry. Efektem jest spłycenie zmarszczek. Yellow-peel w delikatny sposób złuszcza naskórek – nie wpływa to negatywnie na wygląd skóry, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg wykonuje się raz w miesiącu, zależnie od wskazań lekarskich i potrzeb pacjenta.

INNO-PEEL Whitening

Tego rodzaju peeling stosowany jest w celu usunięcia przebarwień (w tym również piegów), rozjaśnienia i wygładzenia skóry oraz usunięcia zmarszczek.

GLOKOPEEL

Ten silnie złuszczający peeling stosowany jest m.in. w celu głębokiego oczyszczenia skóry, redukcji zmarszczek, regulacji nasilongo łojotoku, leczenia zaburzeń pigmentacji i rogowacenia oraz w leczeniu suchości skóry.

PEELING PIROGRONOWY

Peeling ten rozjaśnia skórę, reguluje sebum, zmniejsza łojotok i trądzik. Dodatkowo zwiększa ilość kolagenu w skórze. Zalecane jest stosowanie 1-4 sesji co 10 dni, 2-3 razy w roku.

PEELNG MIGDAŁOWY

Stosowany jest w przypadku wrażliwej skóry, ze skłonnością do przebarwień i bakteryjnych stanów zapalnych. Peeling migdałowy spłyca drobne zmarszczki I blizny, regeneruje skórę, wygładza ją, ujędrnia i nawilża.

DERMAMELAN

Peeling depigmentacyjny, skuteczny w leczeniu wszelkiego typu przebarwień, m.in związanych ze starzeniem się skóry, ekspozycją na słońce, zmianami hormonalnymi.