Sculptra – odmładzanie twarzy

Dla osób pragnących odmłodzić swoją twarz polecamy wykonanie zabiegu Sculptra. Podczas zabiegu wykorzystywany jest kwas polimlekowy – jest to bezpieczny i całkowicie biodegradowalny środek o działaniu profilaktycznym, odmładzającym i liftingującym. Kwas mlekowy pobudza produkcję kolagenu w skórze. Dzięki temu skóra w naturalny sposób odzyskuje swoją elastyczność. Sculptra polega na modelowaniu owalu twarzy oraz policzków. Kwas polimlekowy ujędrnia i wypełnia zmarszczki oraz fałdy w obrębie twarzy, dzięki czemu pacjent uzyskuje młody wygląd.

Zabieg wykonywany jest także w okolicy szyi oraz w innych partiach ciała u pacjentów zmagających się z problemem wiotkiej skóry (po ciąży, po redukcji wagi). Po zabiegu Sculptra skóra wraca do dawnej formy, jest napięta i jędrna. Dzięki temu uzyskuje się efekt odmłodzenia. Co najważniejsze, efekt ten jest bardzo naturalny, a metoda jest nieinwazyjna, nie wymaga wykonywania żadnych nacięć. Zwykle efekt utrzymuje się przez około 2 lata. Po tym czasie skóra ponownie zaczyna się „starzeć”.

Aby odmłodzić twarz można zastosować również inne zabiegi, m.in. mezoterapię kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym.

Jak przebiega zabieg?

Kwas polimlekowy wprowadzany jest w postaci zawiesiny bezpośrednio do skóry właściwej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą strzykawki i cienkiej igły. Po zabiegu należy przez 2 tygodnie masować miejsca, w które wprowadzony został preparat. Efekt zabiegu nie jest natychmiastowy, trwa przez kilka tygodni w miarę odbudowywania się włókien kolagenowych w skórze. Kuracja wymaga wykonania około 2-4 zabiegów co sześć tygodni.