Wypełniacze – kwas hialuronowy

Aby skutecznie i w bezpieczny sposób odmłodzić skórę można zastosować tzw. wypełniacze. Kwas hialuronowy jest najpopularniejszym wypełniaczem stosowanym od lat w medycynie estetycznej. Substancja ta jest naturalnym składnikiem naszego ciała, stąd nie wywołuje ona reakcji ze strony sytemu odpornościowego.

Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry – z wiekiem jego ilość maleje, stąd skóra traci elastyczność i blask, pojawiają się zmarszczki i fałdy. Podskórne iniekcje preparatów z zawartością kwasu hialuronowego skutecznie poprawiają wygląd skóry i sprawiają, że możemy czuć się pięknie i młodo. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia zmarszczki statyczne i wszelkiego rodzaju zagłębienia związane z procesem starzenia się skóry.

Wypełniacze stosowane są także w celu uwydatnienia ust i modelowania nosa – efekt jest bardzo naturalny przez co zabiegi te są chętnie wykonywane przez Panie w każdym wieku. Za pomocą wypełniaczy można wykonać nieinwazyjny lifting twarzy, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

Wypełniacze - kwas hialuronowy